Viikko/seurakilpailun tulokset 1/4

4.7.2017

Torstaina 29.6 Heinäveden urheilukentällä järjestettiin kesän ensimmäinen yleisurheilun viikko/seurakilpailu.Osanottajia oli mukavasti ja myös judoleiriltä saatiin Virolaisia judonuoria kisaamaan.

Tulokset

T3 20m 1.Amanda Turunen 9,74  Heinävesi, 2.Kerttu Rolser 10,46  Vaasa, 3. Viena Kinnunen 12,22  Heinävesi

P3 20m 1.Aleksander Budolin 7,64  Viro, 2. Arttu Laukniemi 8,97  Heinävesi, 3. Martti Jääskeläinen 19,35  Heinävesi, 4. Niilo Järvenpää 36,66 Heinävesi

T3 Pallonheitto 1.Amanda Turunen 2,67 Heinävesi, 2. Kerttu Rolser 1,80 Vaasa, 3. Viena Kinnunen 1,30 Heinävesi

P3 Pallonheitto 1. Aleksander Budolin 4,35 Viro, 2. Arttu Laukniemi 2,37 Heinävesi, 3. Martti Jääskeläinen 1,76 Heinävesi

T5 40m 1. Iina Pöllänen 10,95 Heinävesi, 2. Aada Ropponen 11,11 Heinävesi, 3. Helmi Järvenpää 22,36 Heinävesi

P5 40m 1. Jani Petteri Mikkonen 11,12 Heinävesi, 2. Matti Mäkinen 11,36 Espoon Tapiot, 3. Konsta Venäläinen 11,79 Heinävesi, 4. Jasper Pakarinen 12,18 Heinävesi

T5 Pallonheitto 1. Helmi Järvenpää 2,50

P5 Pallonheitto 1. Jasper Pakarinen 4,64 Heinävesi, 2. Jani Petteri Mikkonen 4,50 Heinävesi, 3. Matti Mäkinen 4,20 Espoon Tapiot, 4. Konsta Venäläinen 3,24 Heinävesi

T7 40m 1. Emma Mikkonen 8,44 Heinävesi, 2. Sofia Nummi 8,45 Heinävesi

P7 40m 1. Jesse Pakarinen 8,80 Heinävesi, 2. Onni Pöllänen 8,85 Heinävesi, 3. Eerik Laitinen 9,24 Heinävesi, 4. Eemeli Vepsäläinen 9,77 Heinävesi

T7 Pituus 1. Emma Mikkonen 1,46

P7 Pituus 1. Jesse Pakarinen 2,10 Heinävesi, 2. Eerik Laitinen 1,61 Heinävesi, 3. Eemeli Vepsäläinen 1,31 Heinävesi

T7 Pallonheitto 1. Sofia Nummi 11,02 Heinävesi, 2. Emma Mikkonen 8,13 Heinävesi

P7 Pallonheitto 1. Jesse Pakarinen 10,82 Heinävesi, 2. Eerik Laitinen 10,70 Heinävesi, 3. Onni Pöllänen 10,14 Heinävesi, 4. Eemeli Vepsäläinen 5,33 Heinävesi

T9 60m 1. Helmi Juvonen 10,40 Heinävesi, 2. Roosa Hyvönen 10,81 Heinävesi, 3. Henni Laitinen 11,30 Kuopio, 4. Aada Kauhanen 11,47 Heinävesi, 5. Venja Laukniemi 13,37 Heinävesi

P9 60m 1. Dimitri Kopalov 10,16 Viro, 2. Timur Alimov 10,37 Viro, 3.Sampo Kinnunen 10,74 Heinävesi, 4. Aadam Laitinen 12,08 Heinävesi, 5. Nikolas Manner 12,20 Espoon Tapiot

T9 Pituus 1. Siiri Jääskeläinen 3,47 Heinävesi, 2. Aada Kauhanen 2,83 Heinävesi, 3. Roosa Hyvönen 2,79 Heinävesi, 4. Helmi Juvonen 2,70 Heinävesi, 5. Henni Laitinen 2,07 Kuopio, 6. Venja Laukniemi 1,64 Heinävesi

P9 Pituus 1. Sampo Kinnunen 3,02 Heinävesi, 1. Dimitri Kopalov 3,02 Viro, 2. Nikolas Manner 2,16 Espoon Tapiot, 3. Aadam Laitinen 2,11 Heinävesi, 4. Lauri Huoman 2,04 Heinävesi

P9 600m 1. Timur Alimov 2,28 Viro, 2. Dimitri Kopalov 2,29 Viro, 3. Nikolas Manner 2,50 Espoon Tapiot

T11 60m 1. Eevi Piilonen 9,34 Riihimäki

P11 60m 1. Andri Povodov 9,77 Viro

T11 Pituus 1. Anna Kotova 3,61 Viro

P11 600m 1. Elias Vanhanen 1,49 Kuopion Reipas, 2. Andri Povodov 2,23 Viro

T13 60m 1. Lotta Virtanen 8,50 Pieksämäen Veikot, 2. Iida Sallinen 9,54 Heinävesi, 3. Silja Räsänen 10,24 Heinävesi

P13 60m 1. Rene Altosar 9,13 Viro, 2. Juuso Sallinen 10,74 Joensuu

T13 200m 1. Lotta Virtanen 30,00 Pieksämäen Veikot, 2. Iida Sallinen 34,03 Heinävesi, 3. Silja Räsänen 35,10 Heinävesi

P13 200m 1. Rene Altosar 31,62 Viro, 2. Jesper Taavitsainen 34,47 Mikkeli

Seuraava Kilpailu pidetään tiistaina 11.7.2017 Klo.18.00. Tervetuloa!