Kesäkuun kisojen tulokset!

4.7.2018

Torstaina 28.6.2018 pidettiin Heinäveden urheilukentällä kesäkuun yleisurheilu kilpailut, joissa oli ennätysmäärä urheilijoita. Kisoihin saatiin lisävahvistuksia viereiseltä judoleiriltä, josta tuli Virolaisia sekä Venäläisiä judokoita kokeilemaan yleisurheilua. Alla tulokset.

Pojat 1v. 20m 1.Iivo Kinnunen 18,76

Pojat 1v. Pallo 1.Iivo Kinnunen 0,56

Tytöt 3v. 20m 1. Eerika Lyytikäinen 7,27 2.Viena Kinnunen 7,66 3.Amanda Turunen 10,26 4. Klara Kolari 18,83

Tytöt 3v. Pallo 1. Amanda Turunen 3,91 2. Viena Kinnunen 2,10 3. Eerika Lyytikäinen 2,01 4. Klara Kolari 0,88

Pojat 3v. 20m  1. Oliver Lajunen 7,09 2. Artturi Lyytikäinen 8,18

Pojat 3v. Pallo 1. Oliver Lajunen 3,56 2. Artturi Lyytikäinen 1,04

Tytöt 5v. 20m 1. Netta Heiskanen 4,34 2. Venla Karvinen 4,75

Tytöt 5v. Pallo 1. Netta Heiskanen 2,91 2. Venla Karvinen 2,87

Pojat 5v. 20m 1. Peetu Pikkusaari 4,79 2. Martti Mäkinen 4,88 3. Eino Rissanen 5,29 4. Martti Jääskeläinen 6,29

Pojat 5v. Pallo 1. Martti Mäkinen 8,34 2. Eino Rissanen 6,77 3. Peetu Pikkusaari 5,41 4. Martti Jääskeläinen 2,87

Tytöt 7v. 40m. 1. Iina Pitko 8,02 2. Emilia Lajunen 8,03 3. Pinja Pikkusaari 8,16

Tytöt 7v. Pallo 1. Emilia Lajunen 8,43 2. Iina Pitko 7,60 3. Pinja Pikkusaari 5,30

Pojat 7v. 40m. 1. Oskar Turunen 7,64 2. Alexander Gurav 7,89 3. Eerik Laitinen 8,22 4. Timo Olkonen 8,38 5. Aleksi Pelkonen 9,19 6. Eliel Kosunen 10,24 7. Viljo Puurunen 10,27

Pojat 7v. Pallo 1. Oskar Turunen 17,46 2. Alexander Gurev 12,11 3. Eerik Laitinen 11,40 4. Eliel Kosunen 9,74 5. Timo Olkonen 9,54 6. Viljo Puurunen 8,93 7. Aleksi Pelkonen 5,81

Tytöt 9v. 40m 1. Roosa Hyvönen 6,87 2. Aada Kauhanen 6,99 3. Janna Kolari 7,24 4. Enna Kosunen 7,60 5. Alisa Turunen 7,66 6. Henni Laitinen 7,99 7. Sara Narva 9,35

Tytöt 9v. Pituus 1. Roosa Hyvönen 3,40 2. Aada Kauhanen 3,39 3. Enna Kosunen 2,85 4. Alisa Turunen 2,78 5. Janna Kolari 2,74 6. Henni Laitinen 2,74

Pojat 9v. 40m 1. Otto Pitko 6,76 2. Elias Pelkonen 7,56 3. Aadam Laitinen 8,0

Pojat 9v. Pituus 1. Aadam Laitinen 2,78 2. Elias Pelkonen 2,62 3. Otto Pitko 2,59 4. Alexander Gurev 2,39 5. Ilja Heikkinen 2,37

Tytöt 11v. 60m 1. Jenna Kolari 7,56 2. Siiri Jääskeläinen 8,88 3. Usva Teppo 9,75 4. Helmi Juvonen 10,06 5. Roosa Muikku 11,11

Tytöt 11v. Pituus 1. Anna Kotova 4,38 2. Siiri Jääskeläinen 3,87 3. Jenna Kolari 3,63 4. Usva Teppo 3,23 5. Helmi Juvonen 3,17 6. Roosa Muikku 2,68

Pojat 11v. 60m 1. Totti Pohja 10,14 2. Nikita Panteleev 10,76 3. Robert Lukin 10,81 4. Vlada Antileef 11,26 5. Matvei Olkonen 11,47 6. Alexander Gurev 11,89

Pojat 11v. Pituus 1. Amanin Gleb 3,33 2. Robert Lukin 2,74 3. Matvei Olkonen 2,43 4. Afonin Ivan 2,43

Tytöt 13v. 60m 1. Veera Törmäkangas 11,59

Tytöt 13v. Kuula 1. Ailin Budolina 5,43 2. Veera Törmäkangas 5,12

Pojat 13v. 60m 1. Alexader Provodin 7,60 2. Ukko Teppo 8,41 3. Roope Isoranta 9,44 4. Maxim Vlusanov 10,06 5. Andrei Povadov 6. Lalli Pohja 9,69 7. Vadim Antifeev 9,94 8. Maxim Vlusanov 10,06

Pojat 13v. Kuula 1. Alexander Provodin 9,52 2. Ukko Teppo 7,94 3. Roope Isoranta 6,50 4. Andrei Povodov 5,60 5. Lalli Pohja 5,27 6. Rauno Pekki 5,25